دانستنی های عطر

دانستنی های عطر

در این مقاله می خواهیم نکاتی را در مورد دانستنی های عطر به شما ارائه نماییم با ما همراه باشید.

چند نکته در مورد دانستنی های عطر

اگر چند عطر را هم زمان به كار ببریم، این احتمال وجود دارد كه عدم تعادل در تركیب به وجود آید و رایحه ای ناخوشایند تولید كند. هیچ گاه عطر را روی پوست خود مالش ندهید. این كار باعث از بین رفتن مولكول های پایه عطر می شود.

عطرهای مختلف برای پوست های متفاوت

شاید اتفاق افتاده باشد كه از بوی عطر فرد دیگری خوشتان آمده باشد، ولی بعد از خرید آن متوجه شوید بوی عطر كم دوام است یا آن رایحه ای را كه روی پوست آن شخص داشته، روی پوست خودتان ندارد. می پرسید چرا؟ چون برای پوست های مختلف، عطرهای مختلف طراحی شده اند و هر عطری را نباید روی هر پوستی استفاده كرد.

پوست های مختلف، روی رایحه عطرها تاثیرات مختلفی می گذارند. مثلا بعضی پوست ها، بوهای معینی را تضعیف و یا تشدید می كنند.

پوست را براساس میزان چربی می توان به چهار نوع خشك، چرب، معمولی و تركیبی تقسیم بندی كرد. پوست های چرب، عطر را بهتر و زمان طولانی تری در خود نگه می دارند.

فقط این شما نیستید كه باید عطر را بپسندید. راستش عطر هم باید شما را بپسندد. هر عطری برای هر كسی مناسب نیست! رنگ پوست، چربی یا خشكی پوست و مو، شخصیت و چهره شما تعیین می كند چه عطری مناسب شماست.

تاثیر مهم رنگ پوست در انتخاب عطر!

رنگ پوست، در انتخاب عطر مناسب هر شخص تاثیر مهمی دارد. برای افرادی كه پوست روشن دارند، استفاده از عطرهایی كه رایحه گل ها در آن ها به كار رفته توصیه می شود و برای پوست های گندمی، به كار بردن رایحه های Oriental یا مشرق زمینی مناسب تر است. هم چنین، افرادی كه پوست روشن دارند، بهتر است از بوهای خنك و ترش یا خنك و تلخ استفاده كنند، چون این رایحه ها با پوست شان سازگاری بیشتری دارد و دوامش هم بیشتر است. به افراد سبزه و گندمگون هم رایحه های گرم و شیرین توصیه می شود چون بیشتر از رایحه های خنك، منعكس كننده ویژگی چهره و حسی است كه در مخاطبانشان به وجود می آورند.

جالب است بدانید مهم ترین لحظه درك رایحه، هنگام عبور فرد است و شما می توانید با انتخاب عطر مناسب با چهره و شخصیت تان، روی دوستانتان تاثیری به یاد ماندنی بر جا بگذارید.

بهتر است در فصل گرم، از عطرهای خنك و در فصل سرد از عطرهای گرم استفاده شود. بعضی از خانم ها ممكن است از یك عطر مردانه خوششان بیاید یا بعضی از آقایان عطری زنانه را بپسندند.

استفاده از عطرهای جنس مخالف ممنوع!

اما هرگز از عطرهای مخصوص جنس مخالف استفاده نكنید، زیرا خصوصیات هر جنس، در رایحه عطر مخصوص آن در نظر گرفته شده و مواد شیمیایی به كار رفته در آن نیز، با فیزیولوژی و هورمون های بدن تناسب دارد. عطر مردانه، هرچه قدر هم خوش بو باشد با خصوصیات ظریف و زنانه شما متضاد است و یك عطر زنانه هم با خصوصیات مردانه متضاد است.

اگر نکات بیشتری در مورد دانستنی های عطر می دانید، می توانید آن را با ما در میان گذارید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :

لیست اطلاع‌رسانی به محض موجود شدن محصول از طریق ایمیل به شما اطلاع‌رسانی می‌شود.